Monastir Tunis, nekada mala ribarska luka, prethodnih decenija je pretvorena u simbol turističke industrije. Monastir je grad u istočnom Tunisu na obali Sredozemnog mora. Smešten je oko 160 km južno od glavnog grada, na vrhu malog poluostrva između zaliva Hammamet i Al-Munastir. Turistički kompleks je veoma dobro razvijen i prostire se skoro 10 km duž obale ka zapadu, do mesta Skanes. Monastir je i mesto rođenja prvog predsednika Republike Tunis, Habiba Bourguibe i ceo grad je u znaku bivšeg predsednika.
Monastir Tunis. Za mnoge ljude, Tunis se predstavlja kao odličan primer mediteranske zemlje koja je takođe deo arapskog i afričkog sveta zbog dinamike svog društva. To je zemlja koja čudesno kombinuje tradiciju i modernost. Tunis je zemlja koja uspeva da spoji svoj neopisivi šarm sa drugim kvalitetima nalik evropskim.
Republika Tunis je najsevernija afrička država i graniči se sa Alžirom, Libijom i Sredozemnim morem. Ima nešto više od 11,78 miliona stanovnika i površinu od 165.000 kvadratnih kilometara. Glavni grad i nalazi se u severoistočnom delu zemlje. Od nacija duž planinskog lanca Atlas, Tunis je najmanji. Pustinja Sahara je na jugu sa plodnim područjima u ostatku zemlje. Tunis je igrao važnu ulogu u istoriji. To je bila lokacija grada Kartagine, a kasnije rimske provincije Afrike. Vandali su ga zauzeli u 5. veku, Vizantinci u 6., a Arapi u 8. veku.
Velika raznolikost u geografiji i klimi uslovila je postojanje bogate turističke ponude. Produžetak planine Atlas, Dorsal, kreće se kroz Tunis od granice sa Alžirom do poluostrva Kejp Bon. Severno od ovih planina je Tel, oblast ravnica i valovitih brda. Tunis je poznat po proizvodnji maslina – Sahil na istočnom Mediteranu.